Efedrin

Efedrin vs. Pseudoephedrine forskjellen – Som er Stronger for vekttap?

Efedrin vs PseudoephedrineHva er forskjellen mellom efedrin vs. Pseudoephedrine når det gjelder vekttap?

Efedrin og Pseudoephedrine er to alkaloider som var isolert fra Ephedra Sinica anlegget.

Begge brukes i dag i over-the-counter hoste og kaldt rettsmidler. Begge kan lindre nesetetthet og åpne eller dilate luftveiene i lungene.

Begge disse ephedra alkaloider som sentralstimulerende midler og kan imitere noen av effektene av adrenalin i kroppen. De er begge også brukt til å fremme fett tap, energi, appetitten kontroll og en raskere metabolisme.

derimot, efedrin er betydelig mer effektive for vekttap sammenlignet med pseudoephedrine. Tidligere er allment ansett å være mer potent enn den sistnevnte, viser en større effekt på adrenerge reseptorer i perifere blodkar.

Du kan bruke Pseudoephedrine medisiner som Sudafed for vekttap? Mens mange mennesker å ta stoffet av-etiketten å øke energi og brenne kroppsfett, Dette anbefales ikke.

I denne artikkelen, Vi vil gjennomgå forskjellene mellom efedrin og pseudoephedrine, diskutere deres bruk og sikkerhet bekymringer. Klikk her for å kjøpe ephedra kosttilskudd online lovlig uten resept.


  Ephedra Fat brennere
 

Efedrin vs. Pseudoephedrine

Efedrin og Pseudoephedrine er to nært beslektede stoffene som er ofte forvekslet med hverandre.

Begge ble opprinnelig isolert i samme Ephedra Sinica plant, og de har lignende kjemiske strukturer, mekanismer og effekter på kroppen. derimot, de er to distinkte kjemikaliene og det er noen viktige forskjeller i hvordan de fungerer.

Efedrin og pseudoephedrine har samme kjemiske struktur, men deres atomer er organisert på ulike måter. Spesielt, den hydroksyl delen av deres molekyler er plassert annerledes. De kalles enantiomers eller diastereoisomers av hverandre.

Efedrin er et alkaloid det arter idet en alfa og beta-adrenergic Agonistiske, forårsaker sentralnervesystemet stimulering og fremme utslipp av noradrenalin.

I medisinsk scenarier, efedrin er hovedsakelig brukt for lindring av symptomer assosiert med bihulebetennelse, astma, allergier og forkjølelse. Det er ikke brukes som vanlig i dag fordi nyere medisiner har erstattet den.

Pseudoephedrine fungerer også som en alpha-adrenergic Agonistiske, men dens effekter på kroppen er ikke som utbredte forhold til sin isomer. Det er litt mindre effektiv som en stimulerende forhold til efedrin.

Terapeutisk, Dette gjør det bedre egnet til bruk i lindring av hoste og kaldt symptomer. Det kan hjelpe for å lindre nesetetthet uten samme systemisk bivirkninger. Et vanlige merkenavn for dette stoffet er Sudafed, en over-the-counter kaldt medisiner på mange apotek butikkhyllene.

Mange bruker både efedrin og pseudoephedrine for off-label grunner som øker energi, forbedre konsentrasjon og økt vekttap. Begge har vært vist i studier å fremme beskjeden reduksjoner i totale fett, men efedrin er mer effektivt.

Begge disse stoffene er sterkt regulert i USA verden på grunn av sitt potensial for å forårsake bivirkninger. Ephedra alkaloider har blitt utestengt i kosttilskudd fordi de kan forårsake skadelige effekter på hjertet ved høye doser.

Videre, efedrin og pseudoephedrine er både brukt som kjemiske prekursorer for illegale rusmidler metamfetamin. Salg er begrenset under amerikansk lov å hindre at disse kjemikaliene viderekoblet til ulovlige narkotikahandelen.

Sammendrag av efedrin vs. Pseudoephedrine:

  • Begge er alkaloider som forekommer naturlig i ephedra anlegget
  • Begge ae stoffer, men efedrin er mye sterkere
  • Både brukes som ingredienser i over-the-counter medisiner for astma og allergi
  • Begge er kontrollerte stoffer skyldes bruk som metamfetamin forløpere
  • Begge er forbudt i kosttilskudd på grunn av mulige bivirkninger
  • Begge er effektive for å fremme vekttap, men efedrin er sterkere

  Ephedra pakke til salgs
 

Hva er Pseudoephedrine HCL?

Pseudoephedrine hydroklorid (HCL) er en syntetisk versjon av denne alkaloid som brukes i farmasøytiske legemidler.

Pseudoephedrine HCL er definert som et sympathomimetic Amin og en isomer av efedrin som har en stimulerende effekt på sentralnervesystemet. Det er hovedsakelig brukt som en decongestant.

I forhold til efedrin, Dette kjemikaliet er en svakere Agonistiske alpha og beta-adrenergic reseptorer i kroppen. Det fremmer vasokonstriksjon eller innsnevring av glatt muskel fôr i nesen eller sinus passasjer som kan redusere lunger og symptomer på bihulebetennelse.

Pseudoephedrine er den aktive ingrediensen i Sudafed, et medikament som er fremmet for “lettelse fra sinus press, smerte, hodepine og lunger.” Dette stoffet inneholder 30mg pseudoephedrine hydroklorid med 200 mg Ibuprofen. Forskjellige formuleringer finnes også avhengig av hvor du bor.

Når du sammenligner efedrin vs. Pseudoephedrine, deres mekanisme handling er hovedsakelig den samme. derimot, de har forskjellige bindende slektskap for reseptorer i ulike deler av kroppen.

Begge fungerer ved å aktivere adrenerge reseptorer (eller adrenoceptors) hvilke er nerve reseptorer som er involvert i formidling kamp-or-flight responsen. Når disse reseptorene bli avtrekker av endogene hormoner adrenalinkick eller noradrenalin, de øker aktivitet i sympatiske nervesystemet.

Dette kan forårsake en rekke endringer i funksjon av luftveiene og det kardiovaskulære systemet. For eksempel, stimulering av alpha adrenerge reseptorer kan fremme utslipp av noradrenalin, som igjen fører til at vasokonstriksjon av arteries.

Flere effekter inkluderer økt hjertefrekvens, blodtrykk, utvidelse av luftveiene og forbedre mental årvåkenhet og fysisk utholdenhet.

Pseudoephedrine kan aktivere adrenoreceptors i visse deler av kroppen, men ikke for andre. Det gir mindre av en systemisk effekt enn efedrin, betyr at det fører til mindre total stimulering av nervesystemet.

Mens efedrin fremmer betydelig sympatisk svar og kan forårsake bivirkninger som høyt blodtrykk og forhøyet hjertefrekvensen, Pseudoephedrine ikke.

Hvordan påvirker dette bruken for vekttap, atletisk ytelse ekstrautstyr og energi-boosting programmer?


  ECA stabel
 

Jeg kan bruke Sudafed for vekttap

På grunn av dens stimulerende virkningsmekanismen, noen brukere ta Sudafed av etiketten for å fremme vekttap.

Dette stoffet har også blitt brukt som en reseptfrie alternativ til efedrin. I noen land, Sudafed er lovlig som en over-the-counter behandling for nesetetthet mens efedrin er ulovlig.

Det har ikke vært noen studier på bruk av pseudoephedrine for fett tap. derimot, en studie se D-eller-pseudoephedrine (Cathine) som en vekt-senking agent for tilleggsbehandling behandling av fedme.

Sudafed kan fremme effekter som kan støtte vekttap, men resultatene vil være mindre potente i forhold til efedrin. Dette produktet kan undertrykke appetitt og gjøre noen brukere føler seg mer energiske, men det vil ikke føre til betydelig reduksjon i total kroppsvekt uten kosthold og mosjon.

Kommentarer på bodybuilding nettsteder diskutere stabling Sudafed med andre stoffer som kan forbedre stoffskiftet og øke termogenetisk aktivitet. Dette kan akselerere hastigheten som kroppen din forbrenner fett, men bare beskjedent.

Videre, ta høye doser kreves for å produsere en merkbar stimulerende effekt kan øke risikoen for bivirkninger. Sudafed inneholder ikke ren Pseudoephedrine HCL. Den inneholder også Ibuprofen som utgjør en risiko for bivirkninger på egen hånd når brukt mye.

Endelig, avhengig av hvor du bor kan det være vanskeligere å kjøpe Sudafed enn ekte efedrin HCL. Pseudoephedrine er nå anerkjent som en ingrediens som brukes til å syntetisere metamfetamin.

Produkter som inneholder pseudoephedrine er svært begrenset i mange deler av verden. I USA, Dette stoffet kan kjøpes uten resept i noen stater, men krever en resept i andre.

Over hele USA, Sudafed er nå mandat selges kun bak disken apotek. Kjøpere må vise gyldig ID når du kjøper og alle innkjøp må registreres i en sentral loggbok med navn og adresse. Det er også en grense på hvor mye Sudafed du kan, men på noen gitt dem.

Basert på alt dette, individuals who want to take pseudoephedrine for weight loss are better off looking for legal supplement alternatives instead. There is no real advantage to taking Sudafed as a fat-burning agent.

Dosages for Ephedrine and Pseudoephedrine

Ephedrine HCL is more potent than Pseudoephedrine HCL and requires a lower dosage. Ephedrine oral doses for adults in the treatment of asthma range between 12.5 mg til 25 mg every four hours, with a maximum dose of 150 mg daglig.

Most forms of ephedrine tablets sold in the USA today will combine this ingredient with guaifenesin, a muscle relaxant and expectorant that helps to loosen phlegm.

Products containing pseudoephedrine recommend using one tablet orally four times a day. A single tablet may contain anywhere from 30 mg til 60 mg pseudoephedrine and will typically also include Ibuprofen or guaifenesin. The maximum recommended dose is 240 mg daglig.

Side Effects and Health Warnings

Both ephedrine and pseudoephedrine have the potential to cause similar side effects. While the risk of adverse reactions is thought to be greater with ephedrine, use of high dosages of pseudoephedrine HCL can also cause severe negative effects.

Some of the common side effects of these stimulants include:

  • Svimmelhet
  • Angst, excitability, or nervousness
  • Søvnproblemer eller søvnløshet
  • Ringing in your ears
  • Forvirring
  • Gastrointestinal side effects, gastric irritation, mageproblemer, kvalme, diarrhea or vomiting.
  • Uklart syn
  • Hodepine
  • Hjertebank
  • Uregelmessig hjerterytme
  • A sense of restlessness

These drugs exhibit appetite suppressant effects, which is sometimes viewed as a positive effect for diet and weight loss. derimot, in people who do not want to lose weight this can be a negative effect.

Langsiktig bruk av medisiner som inneholder efedrin og pseudoephedrine kan ha en negativ innflytelse på hjerte-funksjon. Symptomer kan være:

  • Økt hjertefrekvens
  • Vasokonstriksjon av blod fartøy
  • Hypertensjon (høyt blodtrykk)
  • Brystsmerter
  • Økt belastning på hjertemuskelen
  • Fare for skade på hjerte

Konklusjon

På grunn av deres lignende virkningsmekanismen, efedrin og pseudoephedrine produsere mange av de samme effektene på kroppen. De er en hverandre og begge fungerer ved å øke stimulering av sentralnervesystemet.

Disse stoffene kan være nyttig i gir kortvarig lindring fra astmasymptomer og nese forårsaket av forkjølelse eller allergi. Begge er også brukt av etikett for vekttap og bodybuilding.

Mens efedrin er en sterkere stimulerende, det bærer en høyere risiko for alvorlige bivirkning. Overuse of this drug to promote fat loss can cause heart attack, hjerneslag, anfall eller død.

Before turning to ephedrine or pseudoephedrine HCl to achieve weight loss goals, be aware of the safety risks and consult with a doctor to determine whether this products are appropriate for you.

Forrige innlegg

Er Ephedra ekstrakt LEGIT? Vekttap kosttilskudd uten efedrin alkaloider

Neste post

Jeg kan bruke efedrin Sulfate piller For fett tap? [DANGERS & Results]

Ingen kommentar

Legg igjen et svar

e-postadressen din vil ikke offentliggjøres. Obligatoriske felt er merket *